Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla Resmi Gazete’de yayımlanan karara göre 17 bakanlıkta 68 Bakan Yardımcısı’nın ataması yapıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzasıyla alınan atama kararları Resmi Gazete’de yayımlandı. Yayımlanan karara göre, Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Özgül Özkan Yavuz görevden alındı. Yeni bakan yardımcıları Batuhan Mumcu, Gökhan Yazgı, Nadir Alpaslan, Serdar Çam oldu.

REVİZYON DEVAM EDECEK, GENEL MÜDÜRLERDEN RAHATSIZLIK DUYULUYOR

Kültür ve Turizm Bakanlığı bünyesinde birçok kurumda revizyona gidilerek genel müdür ve üst düzey bürokratların değişeceği öğrenildi. Edinilen bilgilere göre bakanlık bünyesindeki birçok genel müdür ve üst düzey bürokrat hakkında binlerce şikayet olduğu ve ilgili makamların şikayetleri titizlikle dikkate alarak buna göre karar vereceği öğrenildi.

EŞYALARINI TOPLAYANLAR VAR

Bu durumu daha önceden öğrenen bazı yöneticiler ya şehir dışı ve ülke dışı görevlerine gidip makamdan uzaklaşarak yapılacak yeni atama kararlarını izlemeye başladı. Gelen bilgiler arasında birçok genel müdürün eşyalarını haftalar öncesinden topladığı bilgisi yer alıyor.