• 23 Haziran 2023
  • editor
  • 0

Üçüncü kez lenf kanserine yakalanan MFÖ grubunun solistlerinden Özkan Uğur’un 3 aydır yoğun bakımda tedavi gördüğü ve haftalardır kendisi için beyaz kan arandığı ortaya çıktı. Kanser tedavisi nedeniyle vücudu yorgun düşen ünlü sanatçı, böbreklerinde yaşadığı sorun nedeniyle entübe edildi.

HASTALIĞI NÜKSETMİŞTİ
Gazeteci Birsen Altuntaş’ın haberine göre, 8 ay önce yeniden rahatsızlanan Özkan Uğur, yoğun bakımda tedavi görüyor. Son günlerde sanat dünyasının isim vermeden paylaştığı “beyaz kan arıyoruz” ilanının Özkan Uğur için istendiği de öğrenildi. Aranan kanın bulunmasının ardından böbreklerinden de rahatsızlanan Özkan, entübe edildi.

TEDAVİSİ İÇİN SAHNELERE ARA VERMİŞTİ
Geçtiğimiz sene 3. kez kansere yakalandığını öğrenen Özkan Uğur, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, “Eski rahatsızlığım tekrarladığı için akıllı ilaç tedavisine başladım. Bu süreçten en faydalı sonucu almak adına bir süre kalabalıktan ve yorucu tempodan uzak kalmam gerekiyor. Bu nedenle konserlerimizi bir müddet ertelemek durumundayız. En kısa sürede buluşmak ümidi ve sevgilerimle…” ifadelerini kullanmıştı.