Erdoğan’dan AKM’li gönderme

Erdoğan’dan AKM’li gönderme

*CUMHURBAŞKANI* Recep Tayyip Erdoğan, “Şimdi Atatürk Kültür Merkezi’ni Türkiye’nin bir numaralı opera binası olarak yapıyoruz. Buna da çok bağırdı o ‘Geziciler’. İstediğiniz kadar bağırın. Çatlayın patlayın bak yıktık. Ve inşallah kısa zamanda da orada dünyada sayılı muhteşem bir opera binasını çok amaçlı olarak yapıyoruz” dedi.

*”BİRÇOK DUYGUSALLIĞI DA BERABERİNDE GETİRİYOR”*
Cumhurbaşkanı Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı himayelerinde, Fatih Belediyesi ve Klasik Türk Sanatları Vakfı iş birliğiyle Ayasofya Müzesi’nde düzenlenen “Yeditepe Bienali”nin açılışında konuştu.
Etkinliğin gerçekleştirildiği mekandan dolayı heyecanlı ve duygusal olduğunu dile getiren Erdoğan, “Öyle zannediyorum ki bu muhteşem, muhteşem olduğu kadar mübarek çatının, kubbenin altında konuşmak, hele hele garip asırlardan sonra konuşmak bayağı zor. Birçok duygusallığı da beraberinde getiriyor. Bugün burada böyle bir Yeditepe Bienali’nin yapılmasını gerçekten çok anlamlı buluyorum” diye konuştu. Etkinliğin düzenlenmesinde emeği, katkısı ve desteği olan tüm kurumlara, sponsorlara ve sanatçılara teşekkür eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendi alanında dünyada bir ilk olan, 600 sanatçının 3 bine yakın eserini bünyesinde barındıran Yeditepe Bineali’nin gelenekli sanatlarımızın tanıtımı noktasında çok önemli bir rol oynayacağına inanıyorum. Yeditepe Bienali’nin, bu tür organizasyonlarda sıkça tekrarlanan bir yanlışı düzelttiğini görmekten de ayrıca memnuniyet duyuyorum. Genelde sergiler ve bienaller kapalı mekanlarda icra ediliyordu. Sanat eserlerini dört duvarın boğuculuğuna hapseden bu anlayış, estetiği öldürmenin yanında, çoğu zaman eserlerin geniş kitlelere ulaşmasına da mani oluyordu. Oysa İstanbul gibi, her köşesi ayrı bir medeniyetin, farklı bir kültürün eserleriyle dokunmuş kadim bir şehrin, bizatihi kendisi sanat galerisidir. Hayatın dadası içinde sakinleri tarafından fark edilmese de bu şehrin, özellikle tarihi yarım adanın tamamı devasa bir açık hava müzesidir” dedi.
*BUNLAR DA BİR TÜRLÜ KÖTÜ HUYLARINDAN VAZGEÇMİYOR”*
Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Kendi mecrasında bir şeyler yapmaya çalışan ürün veren, topluma yeni eserler kazandıran sanatçılarımız da ötelenmiş dışlanmış adeta ademe mahkum edilmiştir. Bu tepeden inmeci, baskıcı, jakoben anlayışın bugün de bazı sözüm ona sanat çevrelerinde devam ettiğine şahit oluyoruz” diye konuştu.
“Kendi ideolojilerini paylaşmayan, bunların diktasına boyun eğmeyen, sanatçılarımıza yönelik en şiddetli saldırılar bunlardan geliyor” diyen Erdoğan, “Gezi olaylarına destek vermeyen sanatçılarımızın bu çevrelerce nasıl hedef gösterildiğini gayet iyi biliyoruz. Çapulcularla kol kola yürümedikleri, vandallığa, sokak terörüne prim vermedikleri için sanatçılarımızın nelerle tehdit edildiğini hepimiz çok iyi biliyoruz. Atalar ‘Can çıkar huy çıkmaz’ diyor. Bunlar da bir türlü kötü huylarından vazgeçmiyor. Milletimizden yedikleri onca şamara rağmen bir türlü akıllarını başlarına toplamıyorlar. Gezi’de yaptıklarını daha yakın zaman ‘Zeytin Dalı Harekatı’na destek için bölgeye giden sanatçılarımıza yaptılar. ‘Sizin orada ne işiniz var?’ dediler. Kendi ‘Mehmet’i ile ‘Mehmetçik’i ile onur duyan sanatçılarımıza bunu yaptılar. O zaman sanatçılarımızı nasıl linç ettilerse bugün de aynı ahlaksızlığı aynı haydutluğu sergilediler” şeklinde konuştu.
*”BUNLARIN LÜMPEN MAHALLE KABADAYILARINDAN İNANIN HİÇ BİR FARKI YOKTUR”*
Erdoğan, “Sanatçılarımızın ülkemizin için canlarını hiçe sayan Mehmetçiklerimize moral vermesine dahi tahammül gösteremediler. Günlerce içlerinde biriktirdikleri kin, nefret ve husumeti gazete köşelerinden, televizyon ekranların sosyal medya hesaplarından ortalığa boca ettiler. Sırf yerli ve milli bir duruş sergilediler diye, askerlerimize moral veriler diye o sanatçılarımıza edilmedik hakaret bırakmadılar. Bunların lümpen mahalle kabadayılarından inanın hiç bir farkı yoktur. Bunlar zihniyet itibariyle modern bedevilerdir. Kendi küçük kabilelerinden olmadığı sürece ne kadar büyük olursa olsun ne bir sanatçının ne de bir sanat eserinin onların gözünde kıymeti vardır. Kabile üyelerine ise hangi suçu işlerse işlerisin yaptığı iş ne kadar değersiz olursa olsun sonuna kadar sahip çıkarlar. Bunların gözünde vatana ihanet etsen bile menfaat grubuna ihanet etmediğin sürece makbulsün. Nitekim bölücü terör örgütüne aleni destek veren Türkiye düşmanı çevrelere taşeronluk yapan, sabah akşam ülkemizi kötüleyen sözde sanatçıları hala baş tacı etmelerinin yegane sebebi de budur” ifadelerini kullandı.
*”ÇATLAYIN PATLAYIN BAK YIKTIK”*
Kültür ve sanat alanında tabuları yıktıklarını belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Paradigmayı değiştirdik. En büyük fiziki mekana sahip çıkma dönemi iktidarımız döneminde olmuştur. Onlar yıktılar biz yaptık. Hala da onlar yıkmanın gayretinde, biz yapmanın derdindeyiz. hiçbir şeyi görmeden yaptıkları gösterileri hatırlayın. İstanbul’da Harbiye Kongre Merkezi gibi bir merkezi yaparken orada bir ‘Muhsin Ertuğrul’u daha büyüğünü daha modernini yapacağız dediğimiz halde üzerimize üzerimize geldiler. Yaptıktan sonra da suspus oldular. Şimdi orada yerin katbekat altında 3 bin kişilik kongre merkezimiz, gösteri merkezimiz var. Şimdi Atatürk Kültür Merkezi’ni Türkiye’nin bir numaralı opera binası olarak yapıyoruz. Buna da çok bağırdı o ‘Geziciler’. İstediğiniz kadar bağırın. Çatlayın patlayın bak yıktık. Ve inşallah kısa zamanda da orada dünyada sayılı muhteşem bir opera binasını çok amaçlı olarak yapıyoruz. Proje zaten çoktan bitti. Daha önceki proje müellifi bunu da yaptı. Bitirdi ve şu anda ihalesi vesaire her şeyi bitmiş vaziyette. İnşallah bunu da bizler süratle halkımıza yetiştireceğiz. Türkiye’nin ve yurtdışında da burası çok önemli kültür sanat ve gösteri merkezi olacak. Gerektiğinde çok amaçlı olarak da kullanabileceğimiz bir merkez olacak. 10 yıllar boyunca kültür ve sanat alanına hakim olan adeta burayı kendi arka bahçeleri gibi gören zümrenin tahakkümüne son verdik. Aynı şeyi Ankara’da yaptık. Cumhuriyet tarihi boyunca bir tane eser ortaya koyun ya! Bir tane fiziki mekan ortaya koyun be! Bir tane fiziki mekan ortaya koyamadınız. Demek ki bunlar bizi beklerler. Biz geldik bu eserleri biz yapıyoruz. Ve daha da yapacağız. 81 vilayetimizde de yapacağız. İrili-küçüklü yapacağız. Niye sanatı olmayan bir milletin şah damarı kopmuş demektir” dedi.

Sahnerengi Haber Merkezi

97 Yorum

emojis on tinder Yayın tarihi13:25 - 14 Mayıs 2021

emojis on tinder

Erdoğan’dan AKM’li gönderme – Kültür Sanat Tiyatro Edebiyat

100 free dating sites in scotland Yayın tarihi17:16 - 18 Mayıs 2021

100 free dating sites in scotland

Erdoğan’dan AKM’li gönderme – Kültür Sanat Tiyatro Edebiyat

free black dating website Yayın tarihi16:57 - 19 Mayıs 2021

are there any 100 free dating sites

free transexual dating Yayın tarihi15:19 - 20 Mayıs 2021

free threesome dating sites

catholic free dating site Yayın tarihi16:43 - 20 Mayıs 2021

free dating sites for seniors over 70

which dating site is free Yayın tarihi21:36 - 26 Mayıs 2021

mental illness dating free

free sex dating no credit card Yayın tarihi16:13 - 1 Haziran 2021

best free cougar dating sites uk

boundaries in dating pdf free download Yayın tarihi00:13 - 2 Haziran 2021

free phone dating services

dating sites free 17 Yayın tarihi00:59 - 2 Haziran 2021

free local online dating services

free dating sites pittsburgh Yayın tarihi02:54 - 2 Haziran 2021

free mobile dating service

completely free dating sites no fees Yayın tarihi16:53 - 23 Haziran 2021

free crossdresser dating tubes

any 100 free dating sites Yayın tarihi23:30 - 23 Haziran 2021

dating over 60s free membership

browse free dating sites Yayın tarihi01:17 - 24 Haziran 2021

dating simulators free

top free dating sites 2012 uk Yayın tarihi17:45 - 25 Haziran 2021

free black african dating sites

free online local dating site Yayın tarihi22:05 - 25 Haziran 2021

free online interracial dating sites

keto chicken and dumplings Yayın tarihi19:30 - 6 Temmuz 2021

keto diet and kidney stones

keto diet for women Yayın tarihi21:41 - 6 Temmuz 2021

keto friendly pasta

keto meal kits Yayın tarihi20:53 - 7 Temmuz 2021

vegan keto diet plan

gay dating websites usa Yayın tarihi16:23 - 9 Ağustos 2021

gay children dating site https://gaydatingzz.com/

gay teens dating sites Yayın tarihi15:09 - 10 Ağustos 2021

gay dating dad bod https://gaychatrooms.org/

gay dating portland Yayın tarihi16:27 - 10 Ağustos 2021

no cost gay dating https://freegaychatnew.com/

gay dating format Yayın tarihi21:17 - 10 Ağustos 2021

dc gay dating sites https://gaychatgay.com/

am.i too ugly for gay dating Yayın tarihi14:02 - 8 Eylül 2021

top uk gay dating sites https://dating-gaym.com/

onegoodlove gay dating Yayın tarihi12:39 - 9 Eylül 2021

gay oler dating https://gayonlinedating.net/

growler gay dating Yayın tarihi16:17 - 9 Eylül 2021

gay guys am i dating a guy https://gaydatingcanada.com/

squrt.org gay dating Yayın tarihi03:48 - 11 Eylül 2021

gay dating no hookups https://gayedating.com/

1background Yayın tarihi20:07 - 17 Haziran 2022

2collation

writing services Yayın tarihi18:36 - 5 Temmuz 2022

thesis dissertation https://professionaldissertationwriting.com/

writing editing services Yayın tarihi23:10 - 5 Temmuz 2022

cheap dissertation help in los angeles https://dissertationwritingcenter.com/

proquest dissertations Yayın tarihi04:32 - 6 Temmuz 2022

dissertation literature review help https://accountingdissertationhelp.com/

thesis defense Yayın tarihi06:17 - 6 Temmuz 2022

writing tutor https://examplesofdissertation.com/

whats a dissertation Yayın tarihi09:47 - 6 Temmuz 2022

writing your dissertation proposal https://writing-a-dissertation.net/

dissertation literature review Yayın tarihi12:18 - 6 Temmuz 2022

custom dissertation writing service 2019 https://bestdissertationwritingservice.net/

tips for dissertation writing Yayın tarihi14:44 - 6 Temmuz 2022

definition of dissertation https://businessdissertationhelp.com/

dissertation defense presentation Yayın tarihi19:16 - 6 Temmuz 2022

help with dissertation proposal https://customdissertationwritinghelp.com/

doctoral dissertation help qualitative Yayın tarihi22:11 - 6 Temmuz 2022

bestdissertation https://writingadissertationproposal.com/

tips for writing a dissertation Yayın tarihi22:58 - 6 Temmuz 2022

dissertation help online free https://dissertationhelpspecialist.com/

doctoral dissertation help qualitative Yayın tarihi02:03 - 7 Temmuz 2022

writing a dissertation introduction https://dissertationhelperhub.com/

online casino with $5 minimum deposit Yayın tarihi19:02 - 25 Temmuz 2022

casino world online https://download-casino-slots.com/

online casino games real money no deposit Yayın tarihi20:45 - 25 Temmuz 2022

safe online casino https://firstonlinecasino.org/

best online casino to win money Yayın tarihi01:06 - 26 Temmuz 2022

turning stone casino online https://onlinecasinofortunes.com/

harrah’s casino online Yayın tarihi02:56 - 26 Temmuz 2022

casino free games online https://newlasvegascasinos.com/

aladdin online casino Yayın tarihi08:34 - 26 Temmuz 2022

online casino illinois https://onlinecasinosdirectory.org/

real casino slots online Yayın tarihi10:48 - 26 Temmuz 2022

turning stone online casino login https://9lineslotscasino.com/

mgm casino online nj Yayın tarihi13:35 - 26 Temmuz 2022

u.s.a online casino https://free-online-casinos.net/

caesars online casino bonus code Yayın tarihi16:17 - 26 Temmuz 2022

mgm michigan online casino https://internet-casinos-online.net/

no deposit bonus online casino pa Yayın tarihi16:59 - 26 Temmuz 2022

popular online casino https://cybertimeonlinecasino.com/

online casino game Yayın tarihi21:05 - 26 Temmuz 2022

online casino xb777 https://1freeslotscasino.com/

online casino free spins Yayın tarihi22:57 - 26 Temmuz 2022

no deposit online casino https://vrgamescasino.com/

best usa online casino Yayın tarihi07:06 - 27 Temmuz 2022

online casino free play https://onlineplayerscasino.com/

online casino games win real money Yayın tarihi10:11 - 27 Temmuz 2022

baccarat casino online https://ownonlinecasino.com/

slots online casino free Yayın tarihi11:33 - 27 Temmuz 2022

soaring eagle online casino https://all-online-casino-games.com/

live blackjack online casino Yayın tarihi14:38 - 27 Temmuz 2022

online casino with same day payout https://casino8online.com/

free online vpn Yayın tarihi14:52 - 7 Ağustos 2022

zenmate vpn free https://freevpnconnection.com/

hotspot vpn Yayın tarihi20:55 - 7 Ağustos 2022

hola vpn free https://freehostingvpn.com/

best vpn for omegle Yayın tarihi21:41 - 7 Ağustos 2022

dot vpn https://ippowervpn.net/

vpn for mac Yayın tarihi00:52 - 8 Ağustos 2022

p2p vpn free https://imfreevpn.net/

vpn buy Yayın tarihi02:50 - 8 Ağustos 2022

how to set up vpn https://superfreevpn.net/

vpn provider reviews Yayın tarihi05:11 - 8 Ağustos 2022

avast secureline vpn review https://free-vpn-proxy.com/

#ИМЯ? Yayın tarihi14:06 - 23 Ağustos 2022

gay mature dating https://gay-singles-dating.com/

gay dating sites sanford nc Yayın tarihi18:34 - 23 Ağustos 2022

gay dating for ftm’s https://datinggayservices.com/

free dating online chat Yayın tarihi13:50 - 24 Ağustos 2022

date free internet https://freephotodating.com/

free chat sites dating Yayın tarihi15:29 - 24 Ağustos 2022

christiandatingforfree search https://onlinedatingbabes.com/

asian dating chat Yayın tarihi20:37 - 24 Ağustos 2022

naked dating https://adult-classifieds-online-dating.com/

adult singles dating site Yayın tarihi23:07 - 24 Ağustos 2022

free dating ads https://online-internet-dating.net/

best online dating Yayın tarihi00:56 - 25 Ağustos 2022

st аugstine fl book matches online dateing https://speedatingwebsites.com/

professional dating sites Yayın tarihi02:31 - 25 Ağustos 2022

bdsm dating https://datingpersonalsonline.com/

local women dates Yayın tarihi05:41 - 25 Ağustos 2022

fdating site https://wowdatingsites.com/

meet singles Yayın tarihi07:20 - 25 Ağustos 2022

free gay dating sites chat https://lavaonlinedating.com/

best free online dating websites Yayın tarihi09:31 - 25 Ağustos 2022

free chat online singles https://freeadultdatingpasses.com/

dating direct Yayın tarihi12:45 - 25 Ağustos 2022

best date sites https://virtual-online-dating-service.com/

top sites dating Yayın tarihi13:46 - 25 Ağustos 2022

christian dating for free https://zonlinedating.com/

chinese dating Yayın tarihi17:11 - 25 Ağustos 2022

hinge dating site https://onlinedatingservicesecrets.com/

online casino real money no deposit Yayın tarihi08:57 - 30 Ağustos 2022

casino online canada https://onlinecasinos4me.com/

online casino hosting sanjeev beemidi Yayın tarihi15:23 - 30 Ağustos 2022

trusted casino online https://online2casino.com/

real money casino online Yayın tarihi18:30 - 30 Ağustos 2022

mychoice casino online https://casinosonlinex.com/

gay phone chat Yayın tarihi00:42 - 3 Eylül 2022

gay chat boys https://newgaychat.com/

gay cruising chat Yayın tarihi07:55 - 3 Eylül 2022

first gay chat https://gaychatcams.net/

reddit gay sex chat room Yayın tarihi11:53 - 3 Eylül 2022

gay chat app https://gaychatspots.com/

gay online webcam chat free Yayın tarihi14:06 - 3 Eylül 2022

free gay live chat https://gay-live-chat.net/

gay sc chat Yayın tarihi22:34 - 3 Eylül 2022

zoom cam rooms gay chat https://chatcongays.com/

gay sex chat roulette Yayın tarihi00:56 - 4 Eylül 2022

best gay chat site 2017 https://gayphillychat.com/

gay bear chat Yayın tarihi08:40 - 4 Eylül 2022

boy self sucking chat room gay chum’s brother calhoun couldn’t stop https://gaychatnorules.com/

gay chat rooms phoenix Yayın tarihi17:04 - 4 Eylül 2022

gay chat free no cost https://free-gay-sex-chat.com/

wisconsin gay chat Yayın tarihi23:41 - 4 Eylül 2022

gay webcam chat zoom https://gayinteracialchat.com/

1fifty-four Yayın tarihi16:21 - 26 Ocak 2023

3adverted

coursework science Yayın tarihi17:27 - 5 Şubat 2023

coursework writing uk https://writingacoursework.com/

coursework service Yayın tarihi22:03 - 5 Şubat 2023

coursework writing service https://courseworkinfotest.com/

coursework questions Yayın tarihi00:26 - 6 Şubat 2023

coursework help university https://teachingcoursework.com/

coursework plagiarism Yayın tarihi01:31 - 6 Şubat 2023

coursework moderation https://buycoursework.org/

meet singles for free Yayın tarihi12:41 - 8 Şubat 2023

free online dating sites reviews https://freewebdating.net/

dating online Yayın tarihi14:37 - 8 Şubat 2023

dating site sign up https://jewish-dating-online.net/

local dating site Yayın tarihi16:25 - 8 Şubat 2023

local dating https://free-dating-sites-free-personals.com/

xxxlesbian dominance Yayın tarihi18:43 - 8 Şubat 2023

free daing https://onlinedatingsurvey.com/

single women dating Yayın tarihi22:58 - 8 Şubat 2023

ourtime inloggen https://datingwebsiteshopper.com/

date sex Yayın tarihi01:19 - 9 Şubat 2023

topchatsites https://freedatinglive.com/

free sites sites Yayın tarihi03:00 - 9 Şubat 2023

free adult dating https://freewebdating.net/

Yorumlar kapalı.

Yorumlar kapalı.