Dünyaca ünlü ABD’li yönetmen Oliver Stone, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’ya tepki gösterdi.

Stone, İsrail ordusunun Gazze’de gerçekleştirdiği sivil katliamlarına dikkati çekti.

77 yaşındaki Stone, Netanyahu’nun “delirdiğini, zırdeli olduğunu” söylerken, ABD’nin İsrail ile ilişkileri kesmesi gerektiğini söyledi.

İsrail’in “yasa dışı şekilde nükleer bombaya sahip” olduğunu ancak birçok kişinin bunun farkında olmadığını belirten Stone, zenginleştirilmiş uranyuma kimin sahip olacağının kritik bir konu olduğuna dikkati çekti.

“İsrail, nükleer bomba yapmak istiyor”

Aktivist Jose Vega’nın internet yayınında konuşan Stone, enerji üretimi için zenginleştirilmiş uranyuma ihtiyaç olmadığını hatırlatarak, İsrail’in “zenginleştirilmiş uranyum” peşinde koştuğunu ifade etti.

Stone, “Onlar, zenginleştirilmiş uranyuma sahip olmak istiyor. İlgilendikleri şey tamamen bu. Bomba yapmayı istiyorlar, böylece İran’ı patlatacaklar.” dedi.

“Netanyahu tamamen delirdi”

İsrail Başbakanı Netanyahu ile daha önceden tanıştığını ve röportaj yaptığını aktaran Stone, Netanyahu ile yıllar öncesinde tanıştığında “çılgın” olduğunu düşündüğünü söyledi.

Netanyahu’nun giderek daha kötüye gittiğini dile getiren Stone, Netanyahu için “tamamen delirdi” ifadesini kullanarak, İsrail’in Gazze’deki saldırılarını “intikam olarak meşrulaştırdığı” değerlendirmesinde bulundu.