Mavi Kumpanya’nın Arşa Doğru Oyununa Seyirciden Yoğun Alkış

Mavi Kumpanya’nın Arşa Doğru Oyununa Seyirciden Yoğun Alkış

Mavi Kumpanya’nın 2018 vizyon oyunlarından Arşa Doğru, Güngören’de prömiyer yaptı… Prömiyere eğitim camiasının önemli isimleri katılırken, oyun, dakikalarca ayakta alkışlandı

Oyun Neyi Anlatıyor?

Türk Silahlı Kuvetleri (TSK) bünyesinde Subay olarak görev yapan Baki ile Betül, düğünlerinin ardından Şırnak’a gönüllü olarak tayin olurlar. Baki, kendini vatan topraklarını korumaya adamış bir asker, eşi de en az onun kadar cesur bir ev hanımıdır. Şırnaklı komşuları onlara kol kanat gerer. Hediye, ailelerinden bin kilometre uzaktaki yeni evliler için hem büyük bir teselli, hem de bir şehit eşi olarak mükemmel değere sahiptir. Oyunda kapıcı Civan ise kripto bir karakter olup, içimizdeki sinsileri ifade eder. Oyun, yer yer güldürü yoğun aksiyon ve çatışma sahneleriyle, terörle mücadele eden kahramanlarımızın hayatına ışık tutuyor.

Volkan Taha Şeker’in yazdığı oyunu Ece Şeker yönetti. Oyunun başrollerini Eyyüp Fındık, İlknur Koçak ve Merve Civan oynuyor. Kadroda Davetsiz Misafirler oyununun Bartu’su Gürcan ALİ Gül, Kapıcı Esame’si Tuna Koçyiğit ve Nuri Kadan da bulunuyor.

Gerçekçe Çatışma Efektleri

Arşa Doğru oyunu finalinde, gerçekçi çatışma efektleri kullanılıyor. 3D özel ses efektlerinin yanı sıra sahnede kurusıkı silahlarla yüzlerce mermi sıkılarak seyircilerin gerçek çatışma ortamını yaşamaları, böylece terörle mücadele eden kahramanlarımızın yaşamlarını daha iyi anlayabilmeleri amaçlanıyor.

ECE ŞEKER: “Hayatlarından bihaberiz”

Arşa Doğru’nun yönetmeni Ece Şeker, Arşa Doğru’yu Mavi Kumpanya repertuvarına alırken şehitlerimizin gizli kalmış hayatlarını yansıtmayı amaçladıklarını belirtti. Şeker, “oyunda çoğumuzun haber bültenlerinde duyduğu ve kimi zaman dualar göndermekten imtina ettiğimiz şehitlerimizin hayatını anlatmaya çalıştık, dilimizin döndüğünce onların arşa yükselmesini sahneye taşıdık. Yüreklere dokunabildiysek ne mutlu bize” ifadelerini kullandı.

Davetsiz Misafirler, Cuma gecesi saat 20:00’de Fatih Belediyesi Zübeyde Hanım Kültür Merkezi’nde ücretsiz olarak sahnelenecek.
Haber: Beşir Ariz

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

Sahnerengi Haber Merkezi

Yorumlar kapalı.