• 14 Ağustos 2023
  • editor
  • 0

Hakan Peker’e sosyal medyadan aşk mesajları atan ve karşılık alamayınca küfür ve hakaret eden hayranıyla ilgili savcı, mütalaasında bir yıla kadar hapis cezası istedi. Savcılık, “Peker de ona hakaret etti” dedi.

Şarkıcı Hakan Peker, sosyal medyadan mesajlar atan ve aşkına karşılık alamayınca adeta hayatı zindan eden saplantılı hayranı hakkında şikayetçi oldu. 34 yaşındaki platonik aşık Tuğba B. hakkında “kişilerin huzur ve sükununu bozma”, “hakaret” ve “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçlarından 13 yıl 11 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı.

480 HESAPTAN ISRARLI MESAJLAR ATTI

Sanığın, “Karam” parçasının çıkmasının ardından yıllarca Peker’e aşk beslediği, 480 ayrı hesap açarak şarkıcıya ısrarlı mesajlar attığı belirlendi.

“YILLARDIR HAYRANIM”

İstanbul Anadolu Asliye Ceza Mahkemesi’nde görülen dava kapsamında Hakan Peker’e platonik aşk besleyen sanık Tuğba B., rahatsızlık verme kastı olmadığını, Peker’e uzun yıllardır hayran olduğunu söyledi. Peker’in şikayetinin devam ettiğini belirttiği duruşmada Cumhuriyet Savcısı esas hakkındaki mütalaasını sundu.

SAVCI: PEKER DE HAKARET ETTİ

Sanık Tuğba B.’nin sosyal medya üzerinden Hakan Peker’e çok sayıda mesaj göndererek rahatsız ettiğini belirten savcılık, ünlü şarkıcının da hayranına “sapık, dengesiz, ruh hastası” diyerek hakaret ettiğini kaydetti. Savcılık, Hakan Peker’in de sanığa hakaret içerikli sözler sarf ettiğini, bu nedenle sanığın “karşılıklı hakaret” suçundan indirimli olarak 1 yıl 6 aya kadar cezalandırılmasını veya ceza vermekten vazgeçilmesi gerektiğinin altını çizdi.

“HUZUR VE SÜKUNUNU BOZMA” SUÇUNDAN HAPİS İSTEDİ

Savcılık, Hakan Peker’in ülkece tanınan ünlü bir şarkıcı olması nedeniyle çok sayıda takipçisi olduğu ve herkese açık instagram sayfasında yayınladığı fotoğrafları sanığın paylaşması nedeniyle “özel hayatın gizliliğini ihlal” suçu oluşmayacağını belirtti. Bu suçtan beraatını istedi. Sanığın ısrarla mesaj gönderdiğini ifade eden savcılık, “kişilerin huzur ve sükununu bozma” suçundan ise 1 yıla kadar hapsini talep etti.

HAKAN PEKER: DELİLLER PHOTOSHOP’LA OLUŞTURULMUŞ

Bir suçtan ceza, bir suçtan beraat, bir suçtan da hem ceza hem de beraat kararı verilebileceği yönünde mütalaa veren savcılığın kararının ardından Hakan Peker cephesinden itiraz geldi.
Hayranına hakaret ettiği iddiasının gerçek dışı olduğunu belirten Peker, sunulan delillerin photoshop ile oluşturulduğunu ifade etti, tüm suçlardan cezalandırılmasını istedi.