Tom Cruise’un başrolünde yer aldığı Görevimiz Tehlike serisinin ekibi, geçtiğimiz günlerde Türkiye’ye gelmişti. Yönetmen Christopher McQuarrie ve ekibi, Kapalıçarşı’yı gezip mekan bakmıştı. Ancak görüntüler sosyal medyaya sızdırılınca filmin çekimleri iptal edildi.

Dünyaca ünlü oyuncu Tom Cruise’un Kapalıçarşı’yı gezerken gizli görüntülerinin basına sızması sonucunda filmin İstanbul’daki çekimleri iptal edilmişti. Görüntüleri sızdıran esnaf ortaya çıktı.

O ESNAF ORTAYA ÇIKTI

Gizlilik sözleşmesi yapıldığı halde yönetmen McQuarrie’ın inceleme yaptığı o keşif görüntülerini sızdıran esnaf belli oldu.

Ünlülerin halıcısı denen ve Türkiye’ye gelen yabancılara halı satan esnaf H. E. dükkanındaki kameradan görüntülerin sızdırıldığı öğrenildi.

ESNAF ATEŞ PÜSKÜRÜYOR

Ülkemize büyük prestij katacak ‘Görevimiz Tehlike’ gibi büyük projenin, bu sebepten iptal olması başta Kültür ve Turizm Bakanlığı olmak üzere yetkilileri zor durumda bıraktı. Bakanlık iptal kararını vazgeçirmek için Cruise ve yapım ekibiyle görüşme zemini ararken, Kapalıçarşı esnafı ateş püskürüyor. Esnafın bu sorumsuz davranışı sosyal medyada da geniş yankı buldu.

Ünlü oyuncu Tolgahan Sayışman da “Arkadaş heyecanına yenik düşmüş. Ama bazen yapılan küçük hatalar büyük zararlara sebep olabiliyor” şeklinde yorum yaptı. Sosyal medyada bazı takipçiler de ‘Ne güzel, ülkenin reklamı yapılacaktı, o şans da gitti’ şeklinde tepki gösterdi.