Kurulduğu günden bu yana fark yaratan çalışmalarıyla sanatın bilinen ve aranan kurumu haline gelen “Bağcılar Tiyatro Akademisi” yolculuğuna sahne ve sinema sanatı ile diğer sanat disiplinlerini katarak güçlenerek gelişmeye devam ediyor.

 

BTA Nedir?

“Bağcılar Tiyatro Akademisi” (BTA) bünyesinde kurulan “Bağcılar Çocuk Tiyatrosu” çocukların geleceğine olumlu izler bırakabilmek için sahneleyeceği oyunları tüm yönleriyle araştırıp, pedagojik uygunluğa göre titizlikle seçmektedir.

BTA, çocukların yaş, algı ve beğenileri titizlikle incelenerek oluşturulan repertuvarlar sayesinde her yaşa uygun oyunlar sahneleyerek sektöre bu anlamda olumlu katkı sunmaya devam ediyor. Bağcılar Çocuk Tiyatrosunu diğer tiyatrolardan ayıran en önemli özelliği ise oyuncu ve teknik kadronun Bağcılar Tiyatro Akademisinden yetişen Bağcılarlı gençlerden oluşmasıdır.

 

BTA bünyesindeki Bağcılar Çocuk Tiyatrosu, yakın zamanda prömiyerini gerçekleştirdiği “Ormanın Kaybolan Şarkısı” adlı müzikli çocuk oyunuyla yurt içi turnesi yapmaya hazırlanıyor. Akademi bünyesinde sahne oyunculuğu, kamera önü oyunculuğu, dramatik yazarlık, film tasarımı, sahne ve sinema makyajı (Efekt-Plastik) gibi sanatın farklı alanlarındaki eğitimler aralıksız olarak devam etmektedir.

 

Ayrıca akademi bünyesinde bir de Drama okulu mevcuttur. “Bağcılar Tiyatro Akademisi” çalışmalarını Şehit Savcı Mehmet Selim Kiraz Kültür Merkezinde sürdürmektedir.