• 23 Ocak 2024
  • editor
  • 0

Johnny Depp, İtalyan sanatçı Amedeo Modigliani’nin biyografisinin anlatılacağğı Modi adlı yeni Hollywood filmi için yönetmen koltuğuna oturuyor. Depp’in yönettiği filmde 83 yaşındaki usta sanatçı Al Pacino da oynayacak.

Oyuncu Amber Heard’e açtığı karalama davasını kazandıktan sonra Hollywood’da yeni projelerle boy gösteren Johnny Depp, bu defa Al Pacino’nun da içinde bulunduğu bir biyografi filminin yönetmen koltuğuna geçti.

Geçen yıl 76. Cannes Film Festivali’nin açılış filmi olan ‘Jean Du Barry’ ile beyaz perdeye geri dönen oyuncuya şimdi de Modi adlı filmin rejisi emanet ediliyor. Usta sinemacı Al Pacino ise filmde Fransız koleksiyoncu Maurice Gangnat’ı canlandıracak.

‘Modi’, Depp’in 1997 tarihli ‘The Brave’ filminden sonra ikinci yönetmenlik deneyimi olacak. “Modi” aynı zamanda oyuncunun, Amber Heard davasını kazandığı günden bu yana yer alacağı en büyük çaplı proje olarak öne çıkıyor.

Film, Modigliani’nin Birinci Dünya Savaşı sırasında savaşın yıktığı Paris’in sokaklarında ve barlarında, 48 saat boyunca yaşadığı kaotik bir dizi olayı anlatacak.