• 31 Ağustos 2022
  • editor
  • 0

Yıllardır alevi deyişleriyle Alevilerin ekmeğini yiyen ünlü türkücü Musa Eroğlu’nun Hz. Ali Efendimiz’e (r.a) yönelik hadsiz ifadeleri büyük tepki çekti. Alevi dernekleri Eroğlu hakkında suç duyurusunda bulundu.

“Aşere-i Mübeşşere’’den biri olan, Peygamberimizin “Ali bendendir, ben de ondanım. Münafık Ali’yi sevmez, mümin de Ali’ye buğzetmez.” dediği İslam’da İtikadda ve Akâid’de bütün mezheplerde Hz. Ali Efendimiz’e (r.a) sevgi ve saygının kesin olduğu bir durumda sözde Alevi Musa Eroğlu’nun sözleri sosyal medyada infiale neden oldu.Hz Ali’nin kılıcı Zülfikar’ın 2 ton 700 kilo olduğunu belirten Musa Eroğlu, “Tasviri doğruysa onu anca Tanrı kullanabilir. Kul kullanamaz çünkü ağır gelir.” dedi.

SÖZLERİYLE BÜYÜK TEPKİ ÇEKTİ

Eroğlu, Hz. Ali’nin, Zülfikar kılıcını kullanmasına rağmen kama olarak tabir edilen kesici bir aletle öldürülmesini eleştirdi.Musa Eroğlu konuya ilişkin, “Zülfikarın ağırlığı 2 ton 700 kilo. Tasviri doğruysa onu anca Tanrı kullanabilir. Kul kullanamaz çünkü ağır gelir. Bunu kullanan … bir bıçak sokup öldürüyor Ali’yi. Şimdi düşün, 2 ton 700 kilo kılıç taşıyan herifi biri kamayla öldürüyor. Gel de buna inanasın.” ifadelerini kullandı.