• 19 Ağustos 2019
  • Sahnerengi Haber Merkezi
  • 0

Bakan Yardımcısı trafik kazasında hayatını kaybetti Malazgirt’te trafik kazası geçiren Kültür Bakan Yardımcısı Ahmet Haluk Dursun hayatını kaybetti.

Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Van’ın Erciş ilçesinde geçirdiği trafik kazası sonucu hayatını kaybetti.

Malazgirt Zaferi’nin 948. yıl dönümü dolayısıyla Türkiye Yazarlar Birliği tarafından Muş’un Malazgirt ilçesinde düzenlenen “4. Tarihi Roman ve Romanda Tarih Bilgi Şöleni” programının ardından Ahlat’a geçen Dursun, buradaki incelemeleri sonrası kara yoluyla Van’a hareket etti.

Dursun’un içinde bulundu araç, Erciş ilçesine bağlı Bayramlı Mahallesi yakınlarında şarampole devrildi.
Kazada, Dursun hayatını kaybetti, 3 kişi de yaralandı. Yaralalılar ambulansla Erciş Devlet Hastanesine kaldırıldı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, üzücü haberle ilgili Twitter’dan paylaştığı mesajda, “Ülkemize eşsiz hizmetleri olan Prof. Drusun’a Allah’tan rahmet diliyorum” ifadelerini kullandı.
Başkan Erdoğan’ın tweeti şu şekilde:
“Kültür ve Turizm Bakan Yardımcımız Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun Beyefendi’nin bir trafik kazası sonucu vefat ettiğini teessürle öğrendim. Birçok alanda ülkemize eşsiz hizmet ve katkıları olan Haluk Dursun’a Allah’tan rahmet, ailesine ve Milletimize başsağlığı diliyorum.”