• 25 Mart 2022
  • editor
  • 0

Dünya Sanat Tiyatrosu ve Mavi Kumpanya, son zamanlarda sayısı hızla artan dijital içerik üreticilerinin hikayelerini sahneye taşıdı. İki Numaralı Konak, gerçek hayatta yaşanmış bir hikâyeden yola çıkarak kaleme alındı.

Oyunda, birbirini tanımayan Egemen ve Mimoza’nın, ikisine de ait olmayan bir konakta tesadüfen buluşmaları ele alınıyor. Oyun, son yıllarda sahnelerde sayısı hızla azalan komedram türünde kaleme alınarak sahneleniyor.

Dijital İçerik Üreticileri Konusu İlk Kez Sahnede

Böylece dijital içerik üreticileri ilk kez sahneye taşınıyor. Oyun, sanal dünyadan sıyrılarak gerçek hayatta var olmaya çalışan karakterlerinin evrilmesiyle dikkat çekiyor. İki Numaralı Konak, Batı Tiyatrosu ile geleneksel öğeleri de birleştirme yöntemiyle sahneleniyor.

Çekmeköy Belediyesi Turgut Özal Kültür Merkezi’nde sahnelenen oyuna yoğun katılım dikkat çekti. Sahnerengi’ye konuşan Turgut Özal Kültür Merkezi yetkilisi, Çekmeköy Belediyesi’nin üç farklı kültür merkezinde her gün artan seyirci kitlesiyle ülke sanatına katkıda bulunduğunu belirtti.

Volkan Taha Şeker’in yazıp yönettiği oyunun başrollerini Tuna Koçyiğit ve Ayşenur Kübra Nuhoğlu paylaştı. Ece Şeker yardımcı yönetmen, Buçe Karahasanoğlu reji asistanı, Emrullah Eyüboğlu ve Kadir Eyüboğlu ise dekor tasarımcıları olarak ayakta alkışlanan oyun afişine isimlerini yazdırdı.