• 16 Nisan 2021
  • editor
  • 0

İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığına 2019 yılı Eylül ayında atanan Hülya Muratlı, 19 aylık görev süresinin ardından görevden alındı. Muratlı’nın yerine Ceyhun Ünlü vekalet edecek. Muratlı’nın sosyal medya hesabında sadece “İBB Daire Başkanı’ yazması ve iletişim seçeneklerini kısıtlaması dikkat çekti.

Muratlı’nın görevden alınmasına ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı ve belediyenin resmi sitesinden ismi kaldırıldı

Ceyhun Ünlü kimdir?

1982 yılında İzmit’te doğdu. Lise eğitimini Giresun’da, lisans öğrenimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Halkla İlişkiler ve Tanıtım Bölümü’nde, yüksek lisans öğrenimini ise Nişantaşı Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü İşletme Yönetimi Bölümü’nde tamamladı. Birkaç yıllık özel sektör çalışma deneyimi sonrası kamu çalışma hayatına 2006 yılında İBB Halkla İlişkiler Müdürlüğü’nde başladı.

Bu müdürlükteki görev süresi boyunca müdürlüğün çeşitli birimlerinin sorumluluğunu ve 153 Beyazmasa projesinin koordinatörlüğünü üstlendi. Ekim 2015’de Şehir Tiyatroları Müdürlüğünde müdür yardımcısı olarak göreve başladı. Şehir Tiyatroları’nın tüm süreçlerinin yazılı olarak kaydedilmesinde aktif rol aldı. Bunun yanı sıra kurumun dijital çağın gerekliliklerine uyum sağlaması için yapılan projenin sorumluluğunu üstlendi. Ayrıca birçok sosyal sorumluluk projesini yerine getirdi. Eylül 2019 tarihinde Şehir Tiyatroları Müdürü olarak atanan Ceyhun Ünlü, evli ve bir kız çocuğu babasıdır.

Hülya Muratlı kimdir?

Kültür ve Turizm Bakanlığı Başmüfettişliği yapan Hülya Muratlı, kültür ve turizm alanında 24 yıllık bir kariyere sahip. 1995’de başladığı Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndaki görevi sürecinde, Güzel Sanatlar Genel Müdür Yardımcılığı ve Teftiş Kurulu Başkan Yardımcılığı görevlerini de yerine getirdi. İş hayatına belediyecilikle başlayan Hülya Muratlı, özel sektörde Muhasebe Müdürü olarak da çalıştı.

Müfettiş olarak Türkiye’nin bütün bölgelerinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’na bağlı kurumlarda incelemeler ve denetlemeler yapan Muratlı, dış ülkelerdeki Kültür ve Tanıtma Müşavirliklerinin faaliyetlerini denetledi ve öneriler getirdi. Turizm tanıtımında dijital platformlar üzerine uzmanlık için New York’ta incelemelerde bulunan Muratlı, “Turizm Tanıtım ve Pazarlamasında İnternetin Rolü: New York Belediyesi Örneği” adlı tez verdi. Turizm sektörünün sorunları için çözüm önerileri içeren çeşitli eğitim programlarında yer aldı.