• 29 Mart 2023
  • editor
  • 0

Bağcılar Belediyesi’nin sanat ve sanatçıya katkıları artarak devam ediyor. 27 Mart Dünya Tiyatro Günü’nde açıklama yapan Belediye Başkanı Abdullah Özdemir, 30 yılı aşkın süredir sanata olan katkılarının artarak devam ettiğini belirterek tiyatro camiasının anlamlı gününü kutladı.

Dünya tiyatro gününde bugüne kadar binlerce tiyatro oyununun Bağcılar Belediyesi Kültür Merkezlerinde sahnelendiğini belirten başkan Özdemir, tiyatronun birleştirici gücünün ülkemizin kültürü açısından vazgeçilmez olduğunu belirtti.Başkan Özdemir yapmış olduğu açıklamada Bağcılar Tiyatro Akademisi olarak bugüne kadar yüzlerce kişiyi sanatçı adayı olarak sektöre kazandırdıklarını belirterek Bağcılar Tiyatro Akademisi (BTA) mezunu gençlerin ulusal ve uluslararası arenada söz sahibi olduğunu belirtti. Uzun yıllardır çalışmalarına aralıksız olarak devam eden akademi, konservatuvar kalitesinde eğitimlerine devam etmektedir.

Yerli Eserler Önem Kazanıyor

Cahit Zarifoğlu’nun “Yazmak, kendini iyileştirmek gibi” sözünü slogan olarak kullandıklarını belirten Başkan Özdemir, tiyatro oyunu yazma projesinde amaçlarının seyircilerin yerli tiyatro oyunları ile buluşmasını sağlamak ve yeni yazarları ödüllü proje ile yazmaya teşvik etmek olduğunu belirtti.Bağcılar Belediyesi Tiyatro Akademisi’nin üstlendiği dev yarışma projesinde konu sınırlaması getirilmezken, yazarların kendilerini özgürce ifade etmeleri hedefleniyor.

https://www.bagcilar.bel.tr/haber/5492/bagcilarin-30-yilinda-tiyatro-eserini-sen-yaz